top of page
CMM Software - Aberlink Mk 4

Aberlink 3D

Oprogramowanie Aberlink 3D

Cała filozofia Aberlink polega na ułatwieniu pomiaru. Oprogramowanie Aberlink 3D zostało napisane przez inżynierów dla inżynierów i ustanawia standardy branżowe w zakresie łatwości użytkowania.

 

Zaprojektowany z interfejsem graficznym, Aberlink 3D może pracować w 2D lub 3D, na ręcznych lub CNC maszynach współrzędnościowych i równie dobrze sprawdza się,, gdy jest używany z systemami dotykowymi, skanującymi lub wizyjnymi, w tym również z ramionami pomiarowymi.

 

Łatwo zrozumieć, dlaczego Aberlink 3D stał się oprogramowaniem wybieranym nie tylko przez firmę Aberlink, ale także przez wielu innych producentów urządzeń pomiarowych na całym świecie.

Współpracuje ze wszystkim ręcznymi oraz CNC maszynami pomiarowymi Aberlink: Axiom Too Manual, Axiom Too CNC, Axiom Too HS, Horizon 800, Horizon 1000, Azimuth, Extol, Project X, Fulcrum, z maszynami innych producentów (modernizacja maszyn pomiarowych) oraz z ramionami pomiarowymi Kreon, CimCore, Romer, Faro.

Rewolucyjne

Oprogramowanie Aberlink 3D jest rewolucyjne. Na przykład Feature Predict pozwala po prostu wziąć punkty pomiarowe, a oprogramowanie automatycznie wykrywa, czy mierzysz płaszczyznę, linię lub okrąg.

 

Mierz cechę za cechą a oprogramowanie samo wykryje co mierzysz. Gdy komponent jest mierzony, na ekranie tworzona jest jego reprezentacja. Użytkownik po prostu klika mierzone elementy, aby wywołać wymiary dokładnie tak, jak byłyby widoczne na rysunku.

Aberlink3D pomiar geometrii i kształt okręgu
Aberlink3D automatyczny plan pomiarowy

Wszechstronne

Raporty z inspekcji mogą mieć postać w pełni zwymiarowanych widoków graficznych tworzonych na ekranie lub raportów tabelarycznych w różnych formatach, które mogą pokazywać wartości nominalne, tolerancje, błędy, wynik pozytywny/negatywny, tolerancje geometryczne itp. Raporty te można również zapisać w programie Excel.

 

Dostępne są również szczegółowe raporty pokazujące kształt cech (okrągłość, prostoliniowość itp.), pozycje otworów lub punktów lub kompletne wyniki partii w jednym raporcie.

 

Za każdym razem, gdy element jest sprawdzany, automatycznie tworzony jest program do pomiaru kolejnych elementów. Oprogramowanie oblicza również bezpieczne, bezkolizyjne ścieżki przejazdu pomiędzy obiektami, nawet podczas indeksowania sondy – to kolejna rzecz, o którą operator nie musi się martwić.

Łatwe w użyciu

Teraz, z czwartej już wersji oprogramowania korzysta ponad 15 000 użytkowników na całym świecie doceniając potężne, a jednocześnie przyjazne dla operatora rozwiązanie do pomiarów kontrolnych. To nie tylko zwiększa przepustowość pomiarów, ale również znacznie skraca czas nauki dla nowych użytkowników.

 

Aberlink 3D nie tylko wyprzedza swoją konkurencję, będąc standardem branżowym dla „łatwego w użyciu” oprogramowania, ale ma również olbrzymią funkcjonalność, dzięki czemu jest wyborem zarówno dla okazjonalnych użytkowników, jak i pełnoetatowych profesjonalistów zajmujących się inspekcją.

Aberlink 3D jest często wybierany jako oprogramowanie używany do maszyn po modernizacji z maszyny manualnej do CNC lub po wyposażeniu w kamerę przeznaczoną do pomiarów optycznych.

Aberlink3D przy maszynie
bottom of page