top of page
Axiom Too CNC

Axiom too CNC

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa Axiom too w wersji CNC

Szybka, dokładna i niezawodna współrzędnościowa maszyna pomiarowa Axiom too CNC jest dostępna w czterech różnych rozmiarach z przesuwem w osi Y do 1500 mm. Gama współrzędnościowych maszyn pomiarowych Axiom too może być używana z sondą dotykową, sondą ze skanowaniem ciągłym lub z rewolucyjnym bezkontaktowym systemem kamer firmy Aberlink

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa Axiom too CNC firmy Aberlink jest rozwiązaniem pomiarowym dedykowanym dla produkcji seryjnej, wymagającej szybkich pomiarów w trybie automatycznym. Dzięki atrakcyjnej cenie stanowi idealne rozwiązanie, pozwalające na wdrożenie w zakładzie użytkownika kontroli jakości produkcji opartej na metrologii współrzędnościowej.

 

Dzięki swojej konstrukcji maszyna Axiom too jest idealna dla zastosowania w warunkach zarówno laboratoryjnych jak i bez konieczności umieszczenia jej w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, może pracować nawet w warunkach hali produkcyjnej.

Precyzyjna maszyna CNC

Aluminiowa konstrukcja bramy zapewnia nie tylko niską bezwładność i duże przyspieszenie maszyny Axiom, co pozwala na szybkie wykonanie pracy, ale także szybkie dostosowanie temperatury maszyny do temperatury otoczenia, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy maszyna współrzędnościowa nie jest umieszczona w kontrolowanym środowisku. Kompensacja temperatury w oprogramowaniu podaje wyniki tak, jakby były mierzone w temperaturze 20°C/68°F

Axiom Too CNC pomiar
Axiom Too CNC z Aberlink3D

Niezawodna kontrola jakości

Zaawansowany technologicznie stół z granitu i aluminium, pierwotnie opracowany dla przemysłu optycznego, zapewnia fantastyczne naturalne tłumienie drgań o wysokiej częstotliwości, a granitowa szyna Y umożliwia wstępne obciążenie łożysk powietrznych mostka w obu kierunkach w celu uzyskania najwyższej dokładności.

Aberlink Axiom too CMM

Aberlink Axiom too CMM

Odtwórz Wideo
Specyfikacja Axiom Too CNC
Zakres pomiarowy
X640 Y600, 900, 1200, 1500 Z500
Wymiary gabarytowe
X 1040 Y900, 1200, 1500, 1800 Z2320
Przesuw
Automatyczny CNC
Typ maszyny
Bramowa
Zastosowanie
Laboratorium pomiarowe, hala produkcyjna
Rodzaj napędu
Pasy napędowe
Niepewność *
TP20 (2.4 + L/250)µm TP200 (2.3 + L/250)µm SP25M (2.1 + L/250)µm
Rozdzielczość skali
0.5µm
Optymalna temperatura pracy **
18 - 22°C
Dopuszczalna temperatura pracy
5 - 45°C
Konstrukcja stołu
Kompozytowy stół granitowy (HG) lub pełna płyta granitowa (SG)
Dopuszczalne obciążenie
HG: 300kg SG: 500kg
Prędkość
600mm/sec
Przyspieszenie
600mm/sec²
Zasilanie powietrzam
Zużycie 65 l/min (1.8 cfm) pod ciśnieniem 5 bar (72 psi)
Wsparcie kamery CCD
Tak
bottom of page