top of page
Axiom Too Manual CMM

Axiom too Manual

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa Axiom too w wersji ręcznej

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa Axiom too firmy Aberlink jest rozwiązaniem pomiarowym dedykowanym dla produkcji jednostkowej, wymagającej szybkich pomiarów bez konieczności pisania powtarzalnego planu pomiarowego. Dzięki atrakcyjnej cenie stanowi idealne rozwiązanie, pozwalające na wdrożenie w zakładzie użytkownika kontroli jakości produkcji opartej na metrologii współrzędnościowej.

 

Dzięki swojej konstrukcji maszyna Axiom too jest idealna dla zastosowania w warunkach zarówno laboratoryjnych jak i bez konieczności umieszczenia jej w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, może pracować nawet w warunkach hali produkcyjnej.

 

Uniwersala budowa maszyny w wersji ręcznej pozwala na prostą modernizację do wersji CNC w przyszłości, dając możliwość za podążaniem za przedsiębiorstwem w czasie jego rozbudowy.

Precyzja w każdych warunkach

Aluminiowa konstrukcja bramy zapewnia nie tylko niską bezwładność i duże przyspieszenie maszyny Axiom, co pozwala na szybkie wykonanie pracy, ale także szybkie dostosowanie temperatury maszyny do temperatury otoczenia, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy maszyna współrzędnościowa nie jest umieszczona w kontrolowanym środowisku. Kompensacja temperatury w oprogramowaniu podaje wyniki tak, jakby były mierzone w temperaturze 20°C/68°F

Axiom Too Manual CMM measure
Axiom Too Manual CMM closeup

Niezawodna dokładność

Zaawansowany technologicznie stół z granitu i aluminium, pierwotnie opracowany dla przemysłu optycznego, zapewnia fantastyczne naturalne tłumienie drgań o wysokiej częstotliwości, a granitowa szyna Y umożliwia wstępne obciążenie łożysk powietrznych mostka w obu kierunkach w celu uzyskania najwyższej dokładności.

Przygotowana do upgradu do CNC

Unikalna funkcja Axiom too Manual CMM umożliwia łatwą modernizację maszyny do CNC w dowolnym momencie eksploatacji będąc idealnym sposobem na spełnienie rosnących wymagań pomiarowych w przyszłości i pozwala na ekonomiczne zwiększenie przepustowości i powtarzalności.

Axiom Too Manual CMM MH20i Renishaw
Specyfikacja Axiom Too Man
Zakres pomiarowy
X640 Y600, 900, 1200 Z500
Wymiary gabarytowe
X 1040 Y 900, 1200, 1500 Z 2320
Przesuw
Ręczny
Typ maszyny
Bramowa
Zastosowanie
Laboratorium pomiarowe, hala produkcyjna
Rodzaj napędu
Pasy napędowe
Niepewność *
TP20 (2.4 + L/250)µm
Rozdzielczość skali
0.5µm
Optymalna temperatura pracy **
18 - 22°C
Dopuszczalna temperatura pracy
5 - 45°C
Konstrukcja stołu
Kompozytowy stół granitowy (HG) lub pełna płyta granitowa (SG)
Dopuszczalne obciążenie
HG: 300kg SG: 500kg
Prędkość
nie dotyczy
Przyspieszenie
nie dotyczy
Zasilanie powietrzam
Zużycie 65 l/min (1.8 cfm) pod ciśnieniem 5 bar (72 psi)
Wsparcie kamery CCD
Tak
Axiom too manual CMM with rigid probe

Axiom too manual CMM with rigid probe

Odtwórz Wideo
bottom of page