top of page
Azimuth CNC CMM

Azimuth 1200

Największa maszyna pomiarowa, największa nośność stołu pomiarowego

Przy projektowaniu większych maszyn współrzędnościowych nie chodzi tylko o zwiększanie skali projektu mniejszych modeli. Sztywność konstrukcji ma kluczowe znaczenie, ale waga konstrukcji musi być również ograniczona do minimum. Azimuth CMM jest nie tylko największą maszyną współrzędnościową Aberlink w gamie produktów CMM, ale stanowi kulminację ponad dwudziestoletniego doświadczenia i doskonałości w projektowaniu i produkcji innowacyjnego sprzętu metrologicznego, wykorzystującego najnowszą technologię materiałową.

Wielkogabarytowa wydajność

Rewolucyjna brama maszyny Azimuth zawiera aluminiowe arkusze o strukturze plastra miodu opracowane do użytku w Formule 1 i przemyśle lotniczym. Niezwykły stosunek sztywności do wagi takiego rozwiązania daje Azimuthowi przewagę zarówno pod względem wydajności, jak i prędkości. Jak na maszynę tej wielkości, Azimuth jest nie tylko szybki, ale i niezwykle dokładny. Systemy napędowe zaprojektowane dla Azimuth oferują prostotę i niezawodność, a nowatorski system zastosowany na osi Y zapewnia brak pogorszenia wydajności w całym zakresie oferowanych rozmiarów maszyn do 3000mm.

Azimuth closeup
Azimuth CMM płyta granitowa

Duża nośność stołu

Duża maszyna powinna również być w stanie zmierzyć ciężki element i jest to kolejny obszar, w którym firma Aberlink zastosowała innowacyjne myślenie. Zamiast po prostu zwiększać głębokość granitowego stołu, co zwiększa koszty i wagę maszyny, oferujemy specjalnie zaprojektowaną płytę obciążeniową do umieszczenia na granitowej podstawie. Ta płyta może wytrzymać obciążenie do sześciu ton, które następnie zostanie przeniesione bezpośrednio przez stopy stołu roboczego bezpośrednio na podłogę, co oznacza brak jakiejkolwiek utraty wydajności metrologicznej.

Aberlink Azimuth CNC CMM

Aberlink Azimuth CNC CMM

Odtwórz Wideo
Specyfikacja Azimuth 1200
Zakres pomiarowy
X1200 Y2000, 3000 Z1000
Wymiary gabarytowe
X1940 Y3000, 4000 Z3595
Przesuw
Automatyczny CNC
Typ maszyny
Bramowa
Zastosowanie
Laboratorium pomiarowe
Rodzaj napędu
Pasy napędowe
Niepewność *
TP20 (2.9 + L/250)µm TP200 (2.8 + L/250)µm SP25M (2.6 + L/250)µm
Rozdzielczość skali
0.1µm
Optymalna temperatura pracy **
18 - 22°C
Dopuszczalna temperatura pracy
5 - 45°C
Konstrukcja stołu
Pełna płyta granitowa (SG)
Dopuszczalne obciążenie
SG: 1500kg
Prędkość
600mm/sec
Przyspieszenie
600mm/sec²
Zasilanie powietrzam
Zużycie 65 l/min (1.8 cfm) pod ciśnieniem 5 bar (72 psi)
Wsparcie kamery CCD
Tak
bottom of page