top of page

Automatyzacja PolyWorks - punkt średni ze środków okręgów.

Automatyzacja działań, zwłaszcza w obszarze analizy geometrycznej, może znacznie usprawnić procesy i zaoszczędzić czas. Makro, o którym mowa, jest świetnym narzędziem dla osób zajmujących się planowaniem inspekcji, gdzie konieczne jest znajdowanie punktów środkowych np. między okręgami.


Co prawda ręczne wyznaczenie punktu średniego wymaga tylko kilku kliknięć, jednak przy wielu konstrukcjach może być to proces czasochłonny. Dzięki stworzeniu makra, można to zadanie zautomatyzować, co przyspieszy pracę i pozwoli uniknąć popełnienia błędów.


Makro, po zaznaczeniu okręgów, tworzy punkty w ich środkach. Następnie, korzystając z tych punktów, oblicza punkt średni. Dodatkowo, w celu zachowania przejrzystości projektu, automatycznie ukrywa punkty środkowe na drzewku, pozostawiając widocznym jedynie punkt średni.Warto pamiętać, że automatyzacja jest potężnym wsparciem w dzisiejszym szybkim tempie pracy, pozwalając na efektywniejsze wykorzystanie zasobów i skracając czas potrzebny na wykonywanie rutynowych zadań. Dlatego warto poszukać możliwości automatyzacji w swojej pracy i wykorzystać dostępne narzędzia, takie jak to proste, ale użyteczne makro.

10 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page