top of page

Automatyzacja PolyWorks - rozmieszczanie cech szykiem

Korzystając z makra do rozmieszczania cech w sposób kołowy lub liniowy, możemy znacznie usprawnić i przyspieszyć proces ich pomiaru w wielu równo rozmieszczonych miejscach na detalu.


Zdarza się, że należy wykonać pomiar w kilku lub kilkunastu równo rozmieszczonych miejscach na detalu. Bywa, że wymaga to wykonania np. przekroju, dodaniu kilku cech, skonstruowaniu punktów, aby na końcu wyciągnąć interesujący nas wymiar. W takim przypadku z pomocą przychodzi oczywiście makro.


Makro do rozmieszczania cech szykiem kołowym lub liniowym, jest dostępne na MyPolyWorks w strefie makr. Dzięki niemu zamiast ręcznie dodawać kolejne cechy, konstrukcje i wymiary, możemy zrobić to automatycznie. Wystarczy wskazać cechę bazową, która będzie stanowiła punkt odniesienia dla rozmieszczonych cech. Może to być na przykład okrąg będący środkiem szyku. Następnie podajemy liczbę elementów, czyli ile cech chcemy rozmieścić w szyku, oraz kąt pomiędzy nimi. Możemy także wybrać, jakie cechy mają być rozmieszczone w sposób automatyczny.

Po wykonaniu tych prostych kroków, makro automatycznie generuje cechy, które pojawią się na drzewie projektu. Nie trzeba już ręcznie dodawać kolejnych cech, konstrukcji czy wymiarów, co znacznie oszczędza czas i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

Dzięki temu makru, możemy skupić się na samym procesie pomiaru, a nie na manualnym dodawaniu cech. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy do wykonania wiele pomiarów w równo rozmieszczonych miejscach. Makro wykonuje powtarzalne zadania za nas, co przyspiesza pracę i pozwala skoncentrować się na istotnych aspektach analizy pomiarowej.


To kolejny przykład na to, jak zaawansowane funkcje i narzędzia wspierają nas w pracy, eliminując monotonne i czasochłonne czynności, i pozwalając skupić się na analizie i interpretacji wyników.

25 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page