top of page
InspecVision Opti-Scan 3D Demo

Opti-Scan 3D wykorzystuje szybką kamerę przemysłową o wysokiej rozdzielczości oraz projektor LED DLP do skanowania powierzchni obiektu.

Wzory światła są kierowane z projektora na część, wzory te są rejestrowane przez kamerę i wykorzystywane do tworzenia pomiarów powierzchni. Może być używany samodzielnie na statywie lub jako akcesorium uzupełniające do Maszyn InspecVision.

InspecVision OptiScan 3D

InspecVision oferuje pierwszy na świecie system kontroli 3D, który może mierzyć powierzchnie i krawędzie w 3D.

Pomiar krawędzi w 3D

Podświetlany stół może być użyty do uchwycenia konturu detalu. Ten obraz jest następnie konwertowany na pomiary krawędzi 3D przy użyciu opatentowanej technologii Planar Edge 3DTM.

Krawędzie 3D są niezbędne podczas pomiarów części blaszanych, ponieważ krytyczne cechy, takie jak rozmiar i położenie otworu, są definiowane przez krawędzie części, a nie jej powierzchnie. Konkurencyjne skanery 3D mogą rejestrować pomiary powierzchni, ale notorycznie źle radzą sobie z pomiarami krawędzi.

Opti-Scan to jedyny system na świecie, który może dokładnie mierzyć powierzchnie i krawędzie w 3D.

shutterstock_588473672-folded-part-being-made-cropped-280H.jpeg

Ten układ został starannie dobrany, aby stworzyć "półkulę pomiarową", która umożliwia pozyskiwanie skanów ze wszystkich widocznych powierzchni elementu.

Stół obrotowy posiada pierścień znaczników referencyjnych, które lokalizują stół względem skanera. Eliminuje to konieczność stosowania bardzo precyzyjnych, drogich, delikatnych ruchomych części, które wymagałyby ponownej kalibracji i konserwacji.

Rezultatem jest niespotykany dotąd poziom dokładności i automatyzacji. System może sprawdzić większość części 3D, po prostu po umieszczeniu ich na stole i zeskanowaniu kodu kreskowego lub po jednym kliknięciu przycisku zatwierdzającego.

Kontrola jednym kliknięciem

InspecVision osiąga wysoki poziom automatyzacji poprzez dodanie stołu obrotowego i mechanizmu przechylania.
003 Opti Scan OS1000_35.png

Mobilne skanowanie dużych detali

Opti-Scan może być również używany jako przenośny skaner 3D.

Duże obiekty można mierzyć, umieszczając specjalne znaczniki na przykład na powierzchni części lub na stole pomiarowym. Te znaczniki są następnie używane do automatycznego łączenia ze sobą skanów. W tej konfiguracji można zmierzyć prawie każdy rozmiar obiektu.

System jest również dostępny jako modernizacja naszych maszyn Planar 2D.

Wszystkie systemy Opti-Scan wykorzystują co najmniej 20-megapikselowe kamery oraz rejestrują teksturę i geometrię obiektu, kolorowe kamery są dostępne na życzenie.

shutterstock_630341027-folded-car-parts280H-300x280.jpeg

Modele skanerów InspecVision Opti-Scan

bottom of page