top of page
Polski: InspecVision Planar 2D Demo

InspecVision Planar

Planar to maszyna do kontroli 2D, która pozwala producentom w prosty i szybki sposób zweryfikować jakość produktu poprzez wykonanie kontroli 2D, porównanie CAD i inżynierię wsteczną w ciągu kilku sekund.

Szybkość i dokładność

Pod względem szybkości nie może nas pokonać żaden inny konkurencyjny system. Planar może wykonać do 40 milionów pomiarów w ciągu 0,1 sekundy. To sprawia, że nasz system jest najszybszy na świecie zarówno do kontroli, jak i inżynierii odwrotnej płaskich części. Posiadamy również największy wybór dostępnych modeli i dostępnych dokładności.

Gwarantowana dokładność ISO 10360.

Niezawodność

Brak ruchomych części, które mogłyby ulec zużyciu lub awarii. Działanie odporne na wibracje i zarysowania.

Dostępny w wielu rozmiarach i dokładnościach, Planar może być instalowany na hali produkcyjnej i jest łatwy w obsłudze dla operatorów maszyn, co pomaga wyeliminować kosztowne wąskie gardła w inspekcjach.

Po dodaniu OptiScan 3D system oferuje niezrównane możliwości bezkontaktowej kontroli 3D.

01 Planar P17_12.png
surfscan-300x138.png

SurfScan

Prosta opcja 3D do ulepszenia systemu pomiarowego Planar

Produkcja blach 2 ½D. Podczas gdy produkcja blach 2D stała się bardziej niezawodna, produkcja blach 3D lub 2½D jest nadal podatna na błędy, takie jak sprężynowanie blachy, błędy programowania prasy krawędziowej, brakujące formy, żaluzje i wkładki.

Zapotrzebowanie na części 2½D rośnie i obecnie często można zobaczyć wykrawarki tworzące części z żaluzjami, formami, wstawkami, a nawet małymi zgięciami. Nawet jeśli część jest nominalnie płaska, dość często elementy wykrawane częściowo odkształcają arkusz blachy, tworząc niepłaski element.

InspecVision OptiScan 3D to skaner 3D o dużych możliwościach, jednak wdrożenie pełnego systemu skanowania 3D w hali produkcyjnej może być niemożliwe.

Potrzebna jest tania i łatwa w użyciu alternatywa. Jest nią dodatkowe akcesorium do maszyn Planar: InspecVision SurfScan

Planar 2D z SurfScan

Skanowanie z rozszerzoną rzeczywistością

System SurfScan jest skierowany do operatorów hali produkcyjnej
Pozwala z łatwością wykonywać podstawowe zadania kontroli 3D, takie jak sprawdzanie kształtu i wysokości detali oraz wysokości gięcia, długości i kątów w porównaniu z plikami CAD 2D dostępnymi w hali produkcyjnej
Dodatkowo istnieje możliwość pełnego skanowania 3D i porównania z modelami 3D CAD, jeśli jest to wymagane

surfscan-projection.jpeg
comparison-of-scan-to-3d-cad-model-300x233.png
3d-dimensioning-300x204.png

InspecVision SurfScan 2D

SurfScan to projektor o wysokiej rozdzielczości, który montuje się na istniejącej pionowej kolumnie maszyny InspecVision Planar.

Projektor oświetla mierzony detal światłem strukturalnymi, które jest następnie rejestrowane przez kamerę Planar w celu utworzenia skanu 3D górnej powierzchni części. Jednak zamiast skupiać się na inspekcji czysto 3D, SurfScan został zaprojektowany przede wszystkim w celu rozszerzenia istniejącego skanera 2D i zapewnienia potężnych, a jednocześnie łatwych w użyciu możliwości inspekcji 3D lub 2 ½D.

Dzięki SurfScan skontrolujesz: kąty i wysokości gięcia, obecność i wysokość insertów, długość gięcia, grubość detalu, płaskość, obecność cech, błąd kształtu.

InspecVision SurfScan 2½D

Przyjazna dla hali produkcyjnej Inspekcja 2½D

Wiele maszyn do wykrawania nie wytwarza części całkowicie 2D.

Części mają kształty, żaluzje, małe zagięcia, szpilki itp. SurfScan bezproblemowo integruje się z oprogramowaniem do automatycznej kontroli Planar 2D, umożliwiając dokładną kontrolę zarówno kształtu 2D części, jak i jej cech 2 ½D za pomocą jednego kliknięcia.

Funkcje zawarte w oprogramowaniu Planar obejmują;

- chmura punktów 3D
- kompensacja niepłaskich, uformowanych lub zagiętych części w celu utworzenia dokładnego rzutu
- tworzenie krawędzi 3D
- porównanie krawędzi 3D z plikami CAD 2D
- tworzenie przekrojów z chmur punktów i porównanie ich z plikiem DXF
- rzutowanie odchyłek na fizyczny detal
- pomiary porównawcze wysokości punktów
- pomiary porównawcze kątów

comparison-of-scan-to-3d-cad-model-300x100.jpeg
surfscan-projection_edited.png