top of page
Aberlink Project X Vision System
Aberlink Vison moduł pomiarów optycznych widok z kamery

Aberlink 3D Vision

Rozszerz możliwości swojej maszyny o pomiary optyczne

Pierwotnie napisany do pracy wyłącznie z rewolucyjnym systemem CMM Camera firmy Aberlink, umożliwiającym korzystanie z sondy dotykowej i bezdotykowo na tej samej maszynie, zaawansowany moduł oprogramowania wizyjnego jest obecnie szeroko stosowany przez wielu innych producentów maszyn wizyjnych.

Optyczna dokładność

Z łatwością mierz geometryczne i złożone kształty, funkcje, skanuj profile i kontroluj gwinty za pomocą bardzo dokładnego wykrywania krawędzi i szybkiego skanowania optycznego. Stosuj celowniki i nakładki oraz steruj kamerą i ustawieniami światła, a wszystko to z poziomu oprogramowania.

 

Wyposażone w w pełni automatyczne narzędzia do wykrywania krawędzi, które mogą być używane zarówno w trybie ręcznym, jak i CNC, zapewniając szybkie i powtarzalne wyniki bez polegania na umiejętnościach operatora.

 

Wymiary można wywołać klikając mierzone elementy w normalny sposób, lub alternatywnie punkty pomiarowe można najlepiej dopasować do pliku DXF. Oprócz wykrywania krawędzi operator może korzystać z celownika lub rejestrować punkty przy użyciu myszy. Dostępne są również inne dostępne zaawansowane narzędzia: „inteligentny pomiar”, wykrywanie linii środkowej, funkcja „wszystkich punktów krawędziowych”, narzędzie „pomiar gwintu”  „linijka ekranowa” do szybkich pomiarów między dowolnymi dwoma punktami na obrazie.

Kamera maszyny optycznej Project X
bottom of page